Expositie van studenten Tekenen & Grafiek aan de Willem de Kooning Academie in De Tuyter - Krimpen aan den IJssel
Binnen de beeldende kunst nemen de grafiek en het tekenen een unieke plaats in. In de grafiek ging het aanvankelijk alleen om de reproduceerbaarheid van een voorstelling. Deze functie is inmiddels grotendeels overgenomen door de massamedia. Dit heeft de grafiek bevrijd van haar beperkte doelstelling. Sindsdien is de grafiek uitgegroeid tot een volwaardige autonome kunstvorm die vele bekende kunstenaars kent.
Het tekenen vormt de basis van de beeldende kunst en is als zodanig belangrijk voor de grafiek. Tekenen is vaak de eerste handeling tot verbeelding van een oorspronkelijk idee. Daarnaast is er de tekening als zelfstandig kunstwerk waarin techniek en visie samenvloeien tot een betekenisvol beeld.
Kunstenaars: Tijs van Bakel; Joel Blonk; Linda van Cleef; Esther Duyff; Connie Hessels; Cynthia Huizer; Edwin Jacobs; Enneke Klaversma; Vesta Kroese; Astrid de Pauw; Esther Schoonhoven; Janine Schuddebeurs.
De Tuyter
Nachtegaalstraat 8
Krimpen aan den IJssel
Inschrijving La Lecq prijs kan tot 10 september. ------------ Firma van Drie.dichter bij vereniging Krimpener Kunstwaard --------- Gemeente Krimpen ad Ijssel werkt mee aan Kunstprijs La Lecq.---------- Hanneke Blom neemst afscheid na 27 jaar actief in kunstcommissie. Een nieuwe vacature is op komst.